XXI Niedziela Zwykła

22.08.2021

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem”. A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: „Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?” Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: „To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą”. Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: „Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca”. Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: „Czyż i wy chcecie odejść?” Odpowiedział Mu Szymon Piotr: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”.

(J 6, 55. 60-69)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Do końca sierpnia obowiązuje w naszej świątyni wakacyjny porządek Mszy św.: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w sobotę o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W czwartek w liturgii obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.30.
 3. Szkoła Maryi, zaprasza w najbliższą sobotę, na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 18.30.
 4. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji.
 5. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 5 września podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wtedy także, rozdamy zgłoszenia dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży z klasy VII, rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania.
 6. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Do końca wakacji nie będzie dodatkowego dyżuru w czwartek popołudniu.
 7. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary.
 9. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 10. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 11. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim tygodniu odeszła z tego świata śp. Maria Paszkowiak.

Plik PDF do pobrania: XXI Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.