XX Niedziela Zwykła

14.08.2016

Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa „zawodami”. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął!”. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli „obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia”.

W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca, naszą wdzięczną pamięcią modlitewną otaczamy tych, którzy swoją modlitwą, cierpieniem i ofiarami materialnymi wspierają dzieła remontowe w naszej Parafii.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Msze św. w okresie wakacyjnym odprawiane są: w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko wieczorem o godz. 18.30, w soboty bez zmian, tzn. o godz. 7.30 i 18.30.2.    W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji w naszej Parafii mamy możliwość, po każdej Mszy św., uczczenia relikwii tego świętego.3.    Spotkanie  Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00
  2. W poniedziałek w liturgii obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego, a więc o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30. Zgodnie z chrześcijańską tradycją po każdej Mszy św. święcimy zioła i owoce.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki „Z u śmiechem do szkoły”, rozprowadzane przez Caritas, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich dzieci jako wsparcie w zakupie przyborów szkolnych.
  4. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy do udziału w pielgrzymce diecezji bydgoskiej do Rzymu i Watykanu, która odbędzie się od 15 do 19 września. Szczegóły na plakacie.
  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 27 sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Koszt, który obejmuje przejazd i ubezpieczenie – 25 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym. Planowana jest także pielgrzymka 3 – dniowa do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23 – 25 września. Koszt tej pielgrzymki szacowany jest na około 370 zł i obejmuje przejazd, wstępy noclegi wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy także w biurze parafialnym.
  6. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św. w Biurze Parafialnym. W godzinach otwarcia biura w tygodniu można już zamawiać intencje na przyszły rok.
  7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w ostatni poniedziałek miesiąca, tj. 29. sierpnia po wieczornej Mszy św. na kolejny wykład „Rodzina – strzeż tego co ci powierzono”, który wygłosi ks. Łukasz Krzewiński z parafii Świętych  Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.
  8. Dziękujemy za składane ofiary, pomoc oraz każdą życzliwość.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
  10. Módlmy się teraz zmarłych parafian, sympatyków naszego kościoła i wszystkich bliskich naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania – XX Niedziela Zwykła