XX Niedziela Zwykła

18.08.2019

Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa zawodami. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. W najbliższy wtorek, Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają  do kaplicy przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo ku czci Współzałożycielki Zgromadzenia, Bł. Matki Józefy. Początek o godz. 17.00.
  3. W czwartek przypada wspomnienie NMP Królowej.
  4. Już dziś informujemy, że poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 1. września podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wtedy także, rozdamy zgłoszenia dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży z klasy VII, rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania.
  5. Przypominamy, że września, podczas Mszy św. o godz. 18.30, Ks. Biskup Jan Tyrawa, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tym roku ukończyła gimnazjum. Przed tym wydarzeniem odbędą się spotkania dla kandydatów. Spotkania są obowiązkowe! Do końca sierpnia, osoby, które były ochrzczone nie w naszej Parafii, muszą dostarczyć metryki chrztu św., jeżeli jeszcze tego nie uczyniły. Na pierwszym ze spotkań należy podać wybrane do bierzmowania imię oraz świadka bierzmowania. Terminy spotkań: w sobotę 7. września o godz. 10.00; w czwartek 12. września o godz. 19.00; w piątek 13. września o godz. 19.00; w sobotę 14. września o godz. 10.00 (spowiedź św. przed bierzmowaniem i spotkanie).
  6. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji.
  7. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc.
  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  9. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Benedykta Piotrowskiego i śp. Stanisława Kaśkowa.

Plik PDF do pobrania: XX Niedziela Zwykła