XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021

Bracia: To mówię i zaklinam się na Pana, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie z ich próżnym myśleniem. Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim, zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że – co się tyczy poprzedniego sposobu życia – trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec się w człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.  (Ef 4, 17. 20-24)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Z prawdziwą radością informujemy, że Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, na prośbę Ks. Proboszcza, zgodził się na przekazanie naszej Parafii relikwii Św. Jana Pawła II. Św. nasz Rodak, przed prawie pięćdziesięciu laty, jeszcze jako kardynał, nawiedził klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, na którym obecnie stoi nasza świątynia. W najbliższy czwartek, Ks. Proboszcz odbierze relikwie w domu Ks. Kardynała w Krakowie. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do naszego kościoła odbędzie się w późniejszym czasie, o czy poinformujemy. Musimy jeszcze zakupić odpowiedni relikwiarz i wolnostojące relikwiarium, które postawimy przy figurze Św. Jana Pawła II.

W przyszłości będziemy jeszcze starać się o relikwie Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który dał początek naszej wspólnocie parafialnej.

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, natomiast w najbliższy piątek i w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W najbliższy piątek, w liturgii obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i o 18.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. Na modlitwę zaprasza I Krąg Domowego Kościoła. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do wcześniej zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30 do 18.30.
 4. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano, o godz. 7.00, nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Tych osób potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 5. W przyszłą niedzielę, będą zbierane składni członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 6. XXXII Pielgrzymka Maksymiliańska rozpoczęcie się w sobotę, 14 sierpnia o godz. 15.00, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, na dziedzińcu Domu Parafialnego, przy Pl. Piastowskim 5.
 7. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Do końca wakacji nie będzie dodatkowego dyżuru w czwartek popołudniu.
 8. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem w naszym kościele miejsca dla relikwii Św. Jana Pawła II.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 11. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Edmund Krupski, śp. Jerzy Miara oraz śp. Janusz Krukowski, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św., w poniedziałek o godz. 11.00, w kaplicy na naszym cmentarzu Parafialnym.

Plik PDF do pobrania: XVIII Niedziela Zwykłą

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.