XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (Rz 8,35)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30. W ty tygodniu odprawimy dodatkowo poranne Msze św. w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 7.30.
 1. W poniedziałek swoje 80. urodziny obchodzi Ks. Kan. Jerzy Ptach. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 dziękować będziemy Panu Bogu za łaski udzielone Jubilatowi w ciągu całego życia oraz prosić o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i moc Ducha Świętego w pełnieniu posługi kapłańskiej.
 2. W czwartek obchodzimy w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek I Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 4. Spotkanie V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 5. W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą sakramentalną do zgłoszonych wcześniej chorych.
 6. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na listę wyłożoną w kruchcie kościoła. Adorację zakończymy odmówieniem różańca św. – w sobotę o godz. 7.00.
 8. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. W 100-tną rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy do modlitwy o Cud nad Brdą. Mężczyzn podczas procesji w ciszy z Najświętszym Sakramentem z Kościoła Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich 15. sierpnia o godz. 20.00 oraz podczas procesji kobiet z Kościoła Ojców Kapucynów także 15. sierpnia o godz. 20.00. Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają Bogurodzicę i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry. Na procesje zabieramy maseczki.
 10. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 11. W minionym tygodniu zakończono przebudowę odcinka drogi – od ul. Tańskich do kaplicy na cmentarzu parafialnym. Bardzo dziękujemy Zakładowi Pogrzebowemu Karola Boruckiego, który jest zarządcą naszego cmentarza, za pomoc w zorganizowaniu, wykonaniu i współfinansowaniu tego przedsięwzięcia, a także za wybudowanie śmietników oraz dbanie o porządek na terenie całej nekropolii.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z wyremontowaniem i przebudową toalet parafialnych oraz na dalsze remonty w obiektach parafialnych.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 15. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym dodatku diecezjalnym możemy przeczytać obszerny artykuł i zobaczyć dołączone do niego piękne zdjęcia z kościoła pw. Św. Barbary w parafii w Radawnicy, gdzie proboszczem jest ks. Sławek Patelski.
 16. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edmunda Kloskę. Odeszła także z tego świata śp. Maria Kruszyńska, której data pogrzebu zostanie ustalona w późniejszym czasie.

Plik PDF do pobrania: XVIII Niedziela Zwykła