XVIII Niedziela Zwykła

4.08.2019

Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i przyoblec się w nowego człowieka, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: Uważajcie i strzeżcie się chciwości. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i o 18.30.
  3. W miesiącu sierpniu, od wielu lat, księża biskupi zachęcają do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego narodu. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji. Mogą się do niej wpisywać tylko osoby dorosłe, które podjęły okresowe lub dożywotnie postanowienie niepicia alkoholu, gdyż według nauki Kościoła, wszystkie dziecii cała młodzież są zobowiązani do całkowitej abstynencji aż do osiągnięcia wieku dojrzałego.
  4. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy dalsze remonty w obiektach parafialnych.
  6. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  7. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Tomasza Krusika.

Plik PDF do pobrania: XVIII Niedziela Zwykła