XVII Niedziela Zwykła

28.07.2019

Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.. Na modlitwę zaprasza II Krąg Domowego Kościoła. W piątek około godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30. Nabożeństwo Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na listę wyłożoną w kruchcie kościoła. Adorację zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.10.
  4. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  5. Dziękujemy za składane ofiary.
  6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ludomira Gawdzika.

Plik PDF do pobrania: XVII Niedziela Zwykła