XV Niedziela Zwykła

10.07.2022

Mojżesz powiedział do ludu: „Będziesz słuchał głosu Pana Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; wrócisz do Pana Boga swego z całego swego serca i z całej swej duszy. Gdyż polecenie to, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: „Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je”. I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: „Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je”. Gdyż słowo to jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić”. (Pwt 30,10-14)

Dzisiaj druga niedziela miesiąca – dzień, w którym w sposób szczególny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w łączności z nowenną przed parafialnym odpustem dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
 2. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 3. Trwa nowenna przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywamy: w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni do piątku po wieczornych Mszach św.
 4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 5. W najbliższą środę przypada 13 lipca. Zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek o godz. 18.00 w kościele.
 6. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona sobotę, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie nowy dziekan naszego dekanatu, Ka. Janusz Konysz, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym. Po Mszy św. odpustowej, wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej, zapraszamy na poczęstunek i koncert. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnoty Domowego Kościoła, które wyszły z propozycją włączenia się do wypieku ciast (placka itp.), chleba, przygotowania smalcu, małosolnych i kwaszonych ogórków itp., proszą o dostarczenie tych produktów najlepiej w piątek od godz. 17.00 do 19.00 do sali parafialnej oraz w sobotę (w dniu odpustu) od godz. 8.30 do 13.00 na plebanię. Mamy wypożyczoną kuchnię, potrzebne są osoby, które pomogą w przygotowaniu grochówki.
 7. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków.
 8. Dziękujemy za składane ofiary.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki makulatury, z której dochód przeznaczony jest na budowę studni w Togo. Zebrana makulatura dała kwotę 3320 zł. Bóg zapłać! Pieniądze zostały już wpłacone na Fundację SięgnijNIEBA. Do tej pory zebrano na ten cel 9020 zł, co stanowi blisko 1/3 kosztów budowy studni w Togo.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 13. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 14. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XV Niedziela Zwykła