XV Niedziela Zwykła

14.07.2019

Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

            Dzisiaj druga niedziela miesiąca – dzień w którym w sposób szczególny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Naszą nowennę przed naszym parafialnym odpustem przeżywać będziemy jeszcze dzisiaj w łączności z nabożeństwem Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 oraz jutro po wieczornej Mszy św..
 3. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. odpustową w naszym kościele, która zostanie odprawiona we wtorek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie dr Michał Adamczyk, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się do wtorku w Biurze Parafialnym.
 4. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków. W kruchcie kościoła, wystawiony jest karton na płatki kwiatów potrzebne na procesję.
 5. Podobnie jak w minionych latach zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć materialnie naszą parafialną uroczystość odpustową i związany z nim poczęstunek dla wszystkich uczestników odpustu. Wspólnoty Domowego Kościoła i Akcja Katolicka jako formę wsparcia proponują m.in. włączenie się do wypieku ciasta (np. placka), przygotowanie smalcu, kwaszonych ogórków itp. Przygotowane produkty prosimy dostarczyć do Biura Parafialnego w poniedziałek 15 lipca przed południem i bezpośrednio po wieczornej Mszy św. oraz we wtorek przed południem.
 6. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo ku czci bł. Józefy.
 7. Wspólnoty neokatechumenalne z Bydgoszczy, zebrały w ubiegłą niedzielę 1896 zł i 68 gr oraz 100 euro. Ofiary te przeznaczone zostały na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci – Wakacje z Panem Bogiem.
 8. Za tydzień, w kruchcie, kościoła będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na studia teologiczne. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
 11. Dziękujemy za składane ofiary.
 12. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Kijowską.

Plik PDF do pobrania: XV Niedziela Zwykła