XIX Niedziela Zwykła

07.08.2016

Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” – mówi Chrystus do uczniów. Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Msze św. w okresie wakacyjnym odprawiane są: w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko wieczorem o godz. 18.30, w soboty bez zmian, tzn. o godz. 7.30 i 18.30.
  2. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy do udziału w pielgrzymce diecezji bydgoskiej do Rzymu i Watykanu, która odbędzie się od 15 do 19 września. Szczegóły na plakacie.
  3. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji w naszej Parafii będziemy mieli możliwość, po każdej Mszy świętej, uczczenia relikwii tego świętego.
  4. Caritas Diecezji Bydgoskiej rozprowadza cegiełki Z uśmiechem do szkoły, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich dzieci jako wsparcie w zakupie przyborów szkolnych. Cegiełki można nabyć pod chórem.
  5. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św. w Biurze Parafialnym.
  6. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc potrzeby naszej Parafii spieszą z życzliwą i ofiarną pomocą. Bóg zapłać. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy prace remontowe w obiektach parafialnych. Najbliższym zadaniem jest remont cokołu pod krzyżem na naszym cmentarzu parafialnym.
  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 27 sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 25 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym. Planowana jest także pielgrzymka 3 – dniowa do Łagiewnik, Krakowa i Częstochowy w dniach 23 – 25 września. Szczegóły za tydzień.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym dodatku diecezjalnym znajdziemy artykuł mówiący obszernie o historii i czasach współczesnych naszej Parafii.
  10. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W sposób szczególny módlmy się za zmarłego w minionym tygodniu śp. Czesława Drapałę, brata Księdza Kononika.

Plik PDF do pobrania – XIX Niedziela Zwykła