XIX Niedziela Zwykła

08.08.2021

Bracia: Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie. Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane, i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na woń miłą Bogu.

(Ef 4, 30 – 5,2)

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z zakupem relikwiarza i relikwiarium dla relikwii Św. Jana Pawła II. Naszą wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkich Dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Z prawdziwą radością informujemy, że Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, na prośbę Ks. Proboszcza, w miniony czwartek przekazał naszej Parafii relikwii Św. Jana Pawła II. Św. nasz Rodak, przed prawie pięćdziesięciu laty, jeszcze jako kardynał, nawiedził klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, na miejscu którego, obecnie stoi nasza świątynia. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do naszego kościoła odbędzie się w późniejszym czasie, o czy poinformujemy. Musimy jeszcze zakupić odpowiedni relikwiarz i wolnostojące relikwiarium, które postawimy przy figurze Św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj w kruchcie, zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 3. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 4. W najbliższy piątek obchodzimy Dzień Fatimski. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza najpierw na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, później na Mszę św., a po niej na procesję ze świecami do figury Matki Boskiej Fatimskiej.
 5. W przyszłą niedzielę w liturgii obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zgodnie z chrześcijańską tradycją po każdej Mszy św. święcimy zioła i owoce.
 6. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji. Mogą się do niej wpisywać tylko osoby dorosłe, które podjęły okresowe lub dożywotnie postanowienie niepicia alkoholu, gdyż według nauki Kościoła, wszystkie dziecii cała młodzież są zobowiązani do całkowitej abstynencji aż do osiągnięcia wieku dojrzałego.
 7. Za tydzień przed kościołem zbierać będziemy ofiary pieniężne, które zostaną przekazane na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku niedawnych nawałnic i powodzi.
 8. XXXII Pielgrzymka Maksymiliańska rozpoczęcie się w sobotę, 14 sierpnia o godz. 15.00, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, na dziedzińcu Domu Parafialnego, przy Pl. Piastowskim 5.
 9. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Do końca wakacji nie będzie dodatkowego dyżuru w czwartek popołudniu.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Dziękujemy za złożone ofiary.
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 13. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 14. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XIX Niedziela Zwykłą

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.