XIX Niedziela Zwykła

11.08.2019

Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie, mówi Chrystus do uczniów. Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.

Wdzięczną modlitwą ogarnijmy dzisiaj wszystkich dobroczyńców naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. We wtorek przypada 13. sierpnia. Zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek o godz. 18.00 w kościele.
  4. W środę przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 15.50 z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim wyruszy XXX Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. Msza św. odpustowa w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze o godz. 18.00.
  5. W czwartek w liturgii obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30. Zgodnie z chrześcijańską tradycją po każdej Mszy św. święcimy zioła i owoce.
  6. Przypominamy, że przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji. Mogą się do niej wpisywać tylko osoby dorosłe, które podjęły okresowe lub dożywotnie postanowienie niepicia alkoholu, gdyż według nauki Kościoła, wszystkie dziecii cała młodzież są zobowiązani do całkowitej abstynencji aż do osiągnięcia wieku dojrzałego.
  7. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc.
  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  9. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Halina Księżak, której pogrzeb rozpocznie się we wtorek, 13. sierpnia, o godz. 10.30, Mszą św. w kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu.

Plik PDF do pobrania: XIX Niedziela Zwykła