XIV Niedziela Zwykła

03.07.2022

Bracia: Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata. Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. Na wszystkich tych, którzy się tej zasady trzymać będą, i na Izraela Bożego niech zstąpi pokój i miłosierdzie. Odtąd niech już nikt nie sprawia mi przykrości: przecież ja na ciele swoim noszę blizny, znamię przynależności do Jezusa. Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z duchem waszym, bracia. Amen. (Ga 6,14-18)                              

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie i serdecznie witamy, Siostrę Prowincjalną Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego, Siostrę Dolores Zok.
 2. Posługę w naszej Parafii kończy dzisiaj Siostra Faustyna Radzik SSpS. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 10 lat pracy Siostry Faustyny wśród nas i w Bydgoszczy. Prosić będziemy także o dalsze Boże błogosławieństwo dla Siostry i opiekę Matki Bożej z Góry Karmel na dalszą służbę Chrystusowi Panu, która odtąd będzie realizowana na Śląsku w Nysie.
 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii nową przełożoną Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego, Siostrę Martę Witos. Życzymy czcigodnej Siostrze Bożego błogosławieństwa w pełnieniu posługi.
 4. Od dzisiaj przechodzimy do wakacyjnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 5. We wtorek przypada, w naszej Parafii, czas diecezjalnej, całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpoczniemy równocześnie w kościele i w kaplicy Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00; w kościele o godz. 18.15.
 6. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy: w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w pozostałe dni po wieczornych Mszach św.
 7. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona sobotę, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie tegoroczny nowy dziekan naszego dekanatu, Ka. Janusz Konysz, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym. Po Mszy św. odpustowej, wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej, planujemy poczęstunek i koncert. Podobnie jak to bywało we wcześniejszych latach, prosimy o pomoc w organizacji świątecznego „stołu”. Dotyczy to wypieku ciast, przygotowaniu smalcu, ogórków itd. Potrzebujemy także wypożyczyć wojskową kuchnię do ugotowania grochówki.
 8. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków.
 9. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00.
 10. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 11. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 18.45, w sali parafialnej, w Parafii pw. Św. Kazimierza w Łochowie. Więcej informacji na plakacie.
 12. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy dokończenie remontu sali parafialnej Najświętszego Serca Pana Jezusa nad zakrystią w kościele oraz dokończenie remontu schodów do publicznej ubikacji. W tym tygodniu planujemy także założenie nowego nagłośnienia na naszym cmentarzu parafialnym.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 16. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 17. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie odszedł z tego świata śp. Jan Zakuszewski.

Plik PDF do pobrania: XIV Niedziela Zwykła