XIV Niedziela Zwykła

07.07.2019

Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów; świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Dzisiaj, podobnie jak w ubiegłym roku, po Mszach św. dzieci ze wspólnot neokatechumenalnych z Bydgoszczy, zbierają ofiary na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego – Wakacje z Panem Bogiem.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy: w kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 8.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w pozostałe dni po wieczornych Mszach św..
 4. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona we wtorek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie dr Michał Adamczyk, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 5. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków. W kruchcie kościoła, od przyszłej niedzieli, wystawiony będzie karton na płatki kwiatów potrzebne na procesję.
 6. Podobnie jak w minionych latach zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć materialnie naszą parafialną uroczystość odpustową i związany z nim poczęstunek dla wszystkich uczestników odpustu. Wspólnoty Domowego Kościoła i Akcja Katolicka jako formę wsparcia proponują m.in. włączenie się do wypieku ciasta (np. placka), przygotowanie smalcu, kwaszonych ogórków itp. Przygotowane produkty prosimy dostarczyć do Biura Parafialnego w poniedziałek 15 lipca przed południem i bezpośrednio po wieczornej Mszy św. oraz we wtorek przed południem.
 7. W najbliższą sobotę przypada 13 lipca. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek o godz. 18.00 w kościele.
 8. Pallotyński Sekretariat Misyjny przesłał do nas podziękowanie za ofiary jakie zostały zebrane i przekazane w czasie misji parafialnych, które poprzedziły nawiedzenie kopi Obrazu Jasnogórskiego. Prowadził je dla nas Ks. Jerzy Gugała. Zebraliśmy wówczas 5 074,05 zł.
 9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej.
 10. Spotkanie organizacyjne Grupy Zielono-Żółtej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w parafii pw. Bł. Michała Kozala w Bydgoszczy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 11. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na dalsze remonty i modernizacje w budynkach parafialnych oraz na częściowe pokrycie kosztów odpustu.
 3. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XIV Niedziela Zwykła