XIII Niedziela Zwykła

30.06.2024

Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących. Stworzył bowiem wszystko po to, aby było, i byty tego świata niosą zdrowie: nie ma w nich śmiercionośnego jadu ani władania Otchłani na tej ziemi. Bo sprawiedliwość jest nieśmiertelna. Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła w świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. (Mdr 1, 13-15; 2, 23-24)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.
 2. Informujemy, że od jutra przechodzimy do wakacyjnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 3. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym.
 4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.
 5. W piątek, po porannej Mszy św. udamy się do zgłoszonych wcześniej chorych. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Rodziny Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie nocnej modlitwy, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni, dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 7. W dniach od 21 do 31 lipca obywać się będzie XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasą Górę. Za pisy do Grupy ZIELONO-ŻÓŁTEJ pod nr tel. 501 373 449. Spotkanie organizacyjne 7 lipca o godz. 18.30 w parafii pw. Św. Kazimierza w Łochowie.
 8. I Katolickie Liceum Ogónokształcące im. króla Jana Sobieskiego w Bydgoszczy zaprasza absolwentów wszystkich roczników na zjazd z okazji 30-lecia pierwszej matury. Więcej informacji na plakacie zawieszonym w gablocie ogłoszeń.
 9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na nowy rok studiów 2024/2025. Rekrutacja trwa do 18 września br. Więcej informacji na plakacie zawieszonym w gablocie ogłoszeń.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 11. Biuro Parafialne czynne jest w czasie wakacji od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godzinach od 10.00 do 12.00. W czwartek popołudniu jest nieczynne.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XIII Niedziela Zwykła