XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022

Bracia: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli. Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności za zachętę do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie. Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: „Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli. Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. (Ga 5,1.13-18)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W przyszłą niedzielę, posługę w naszej Parafii kończy Siostra Faustyna Radzik SSpS. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 10 lat pracy Siostry Faustyny wśród nas i w Bydgoszczy. Prosić będziemy także o dalsze Boże błogosławieństwo dla Siostry i opiekę Matki Bożej z Góry Karmel na dalszą służbę Chrystusowi Panu, która odtąd będzie realizowana na Śląsku w Nysie.
 2. We wtorek imieniny obchodzi Ks. Ireneusz Staniszewski.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w naszym kościele do czwartku po wieczornych Mszach św.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zachęca do zbiórki makulatury, z której dochód przeznacza na budowę studni głębinowej w Togo, w miejscowości Nyivé, gdzie pracuje Siostra Aldona. Jutro rano pojemnik zostanie zabrany. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, której tematem będzie: Kościół jako communio – refleksje synodalne. Wygłosi ją dla nas Łukasz Krzewiński. Prelekcja odbędzie się jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.
 6. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra I Pawła.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do wcześniej zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie czuwania, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni, dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania.
 8. Od przyszłej niedzieli, przechodzimy do wakacyjnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 9. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej informacji na plakacie.
 10. Dziękujemy za składane ofiary.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W najbliższy poniedziałek biuro będzie zamknięte!
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XIII Niedziela Zwykła