XIII Niedziela Zwykła

30.06.2019

Bóg Ojciec, powołując nas do życia, zaopatrzył nas w przeróżne talenty. Przygotował dla każdego człowieka jedyną i niepowtarzalną drogę; jeśli nią pójdziemy, odnajdziemy satysfakcję i szczęście. Bóg jednak nie narzuca nam swego planu. Kieruje do nas zaproszenie i cierpliwie czeka na naszą odpowiedź. Sam jest wierny i oczekuje wierności także od nas. Obyśmy decyzję pójścia za Nim potraktowali na serio, jako zobowiązanie na całe życie. Nie oglądajmy się w życiu wstecz, ale kroczmy odważnie drogą przygotowaną przez Pana.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Od jutra przechodzimy do wakacyjnego porządku Mszy św. w naszym kościele. W niedziele będą one odprawiane o 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W piątek, 5 lipca, przypada w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpoczniemy równocześnie w kościele i w kaplicy Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00. W kościele po krótkiej przerwie związanej z Mszą św. o godz. 18.30 przejdzie ona zwyczajowo w całonocną adorację, która zakończy się w sobotę około godz. 7.10 odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy o wpisywanie się na wyłożoną w kruchcie listę osób, które w wyznaczonej godzinie nocnej na pewno podejmą czuwanie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.. Na modlitwę zaprasza I Krąg Domowego Kościoła. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30.
 4. Do chorych udamy się: Ireneusz w poniedziałek od godz. 9.00, natomiast Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowennę przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy: w kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 8.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w pozostałe dni po wieczornych Mszach św..
 6. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona we wtorek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie dr Michał Adamczyk, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 7. Podobnie jak w minionych latach zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć materialnie naszą parafialną uroczystość odpustową i związany z nim poczęstunek dla wszystkich uczestników odpustu. Wspólnoty Domowego Kościoła i Akcja Katolicka jako formę wsparcia proponują m.in. włączenie się do wypieku ciasta (np. placka), przygotowanie smalcu, kwaszonych ogórków itp. W niedzielę poprzedzającą odpust podamy czas i miejsce dostarczenia przygotowanych produktów.
 8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 9 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 12-13 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej.
 9. Za tydzień, podobnie jak w ubiegłym roku, po Mszach św. dzieci ze wspólnot neokatechumenalnych z Bydgoszczy, zbierają ofiary na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego – Wakacje z Panem Bogiem.
 10. Spotkanie organizacyjne Grupy Zielono-Żółtej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w parafii pw. Bł. Michała Kozala w Bydgoszczy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 11. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św..
 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego wydania dołączony jest modlitewnik na lipiec.
 2. Dziękujemy za składane ofiary.
 3. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Bandelak.

Plik PDF do pobrania: XIII Niedziela Zwykła