XII Niedziela Zwykła

19.06.2022

Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: „Za kogo uważają Mnie tłumy?”. Oni odpowiedzieli: „Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał”. Zapytał ich: „A wy, za kogo Mnie uważacie?”. Piotr odpowiedział: „Za Mesjasza Bożego”. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: „Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie”. Potem mówił do wszystkich: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”. (Łk 9,18-24)                                                     

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św. w kościele; u Sióstr przy ul. Borówkowej 9 w piątki o godz. 17.00.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę makulatury, z której dochód przeznacza na budowę studni głębinowej w Togo, w miejscowości Nyivé, gdzie pracuje Siostra Aldona. Pojemnik będzie stał na parkingu od strony ul. Grajewskiej do 26 czerwca. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 3. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00.
 4. W najbliższy czwartek kończymy oktawę Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcimy pierwociny kwiatów i ziół.
 5. W najbliższy piątek obchodzimy w liturgii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30. Ze względu na uroczystość, nie obowiązują w tym dniu przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W kruchcie kościoła wystawione są pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.
 7. Już dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, której tematem będzie: Kościół jako communio – refleksje synodalne. Wygłosi ją dla nas Łukasz Krzewiński. Prelekcja odbędzie się w poniedziałek 27 czerwca po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.
 8. Informujemy, że od niedzieli 3 lipca, przechodzimy do wakacyjnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli nam w przygotowaniu i godnym przeżyciu procesji w Uroczystość Bożego Ciała.
 10. Dziękujemy za składane ofiary.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W czwartek w godzinach popołudniowych biuro będzie zamknięte!
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XII Niedziela Zwykła