XII Niedziela Zwykła

21.06.2020

 

„Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,

przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.  

Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,

tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.

(Mt 10, 32-33)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w piątek o godz. 17.00.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, którą wygłosi Ks. Prałat Janusz Mnichowski, długoletni proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy oraz ojciec duchowny, najpierw w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, potem w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Temat prelekcji dotyczyć będzie osoby, posługi i dzieła Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia – na podstawie osobistych kontaktów przeżyć i kontaktów prelegenta. Początek spotkania w poniedziałek, 29. czerwca zaraz po wieczornej Mszy św.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że od 23. czerwca do 2. lipca, na parkingu od strony ul. Grajewskiej, odbędzie się coroczna  zbiórka makulatury. Tym razem obostrzono warunki jej przeprowadzenia. Ze względu na pandemię, nie wolno wrzucać do pojemnika kartonów, starych książek, czy czasopism o pożółkłych kartkach oraz zeszytów i książek nie pozbawionych twardych okładek. Bardzo prosimy o przestrzeganie podanych wymogów. Do pojemników należy wrzucać tylko książki o miękkich okładkach z białymi kartkami, zeszyty pozbawione sztywnych okładek, reklamówki, foldery, ulotki, zapisane białe  kartki papieru, gazety.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 5. W przyszłym tygodniu, od środy 1. lipca przechodzimy do wakacyjnego porządku Mszy św. w naszym kościele. W niedziele będą one odprawiane o 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 6. Już dzisiaj informujemy, że Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona w czwartek, 16 lipca, o godz. 18.00. W tym roku wyjątkowo, ze względu na zagrożenia epidemiczne, nie przewidujemy odpustowej agapy (poczęstunku) i koncertu po Mszy św. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.30 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej Adoracji Medjugorskiej.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary. Bóg zapłać!
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”). Zakończyliśmy remont drugiej ubikacji w domu parafialnym, z wejściem od zewnątrz budynku.
 4. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.

Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/.

 1. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rufinę Łobodzińską i śp. Łucję Marach.

Plik PDF do pobrania: XII Niedziela Zwykła