XII Niedziela Zwykła

23.06.2019

Pytając: A wy za kogo Mnie uważacie?, Jezus nie oczekuje dziś od nas formułek, ale refleksji, na ile rzeczywiście On jest dla nas ważny. Czy moja więź z Nim jest na tyle mocna, że potrafię nad Nim zapłakać jak nad własnym dzieckiem, zatęsknić za Nim całym sobą? Czy ze względu na Niego potrafię pozbyć się uprzedzeń wobec drugiego człowieka, wierząc, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami? Eucharystia, którą rozpoczynamy, daje nam kolejną szansę przejścia od teorii do doświadczenia, do wiary, do gotowości zaparcia się siebie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w piątek o godz. 17.00.
 2. W kruchcie kościoła wystawione są pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji w oktawie Bożego Ciała.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbywać się będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św., natomiast dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. W najbliższy czwartek kończymy oktawę Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcimy pierwociny kwiatów i ziół.
 5. W najbliższy piątek obchodzimy w liturgii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30. Ze względu na uroczystość, nie obowiązują w tym dniu przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy także: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej. Prelegentem będzie Łukasz Krzewiński, wikariusz parafii pw. Świętych Polskich  Braci Męczenników. Temat prelekcji: Fenomen Papieża Franciszka – Otwórzcie drzwi …
 8. Od 1 lipca – przyszłego poniedziałku – przechodzimy do wakacyjnego porządku Mszy św. w naszym kościele. W niedziele będą one odprawiane o 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 9. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodniej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek o godz. 19.30,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. i następującym po nim nabożeństwie.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym odeszła z tego świata śp. Halina Rybka, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek o godz. 10.00 na naszym Cmentarzu Parafialnym.

Plik PDF do pobrania: XII Niedziela Zwykła