XI Niedziela Zwykła

16.06.2024

Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom. (Mk 4, 26-34)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj jest z nami i dzieli się świadectwem o pracy misyjnej Siostra Aldona Wysocka, misjonarka pracująca w Togo. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć misje ofiarami, które Siostra Aldona będzie zbierać w wejściu do kościoła.
 2. Dzisiaj, w kruchcie kościoła, zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w kościele po wieczornych Mszach św.; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 4. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy św. na kolejną prelekcje. Tematem spotkania będzie Relacje teściowa – synowa na podstawie Ksiąg Rut„. Wykład poprowadzi dr Rafał Muzulf – proboszcz parafii w Cielu; pracownik naukowy UAM w Poznaniu.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkoły średniej:
 • we wtorek, 18 czerwca, o godz. 16.30, a po spotkaniu spowiedź św. dla kandydatów, ich rodzin i świadków bierzmowania,
 • w środę, 19 czerwca, o godz. 18.30, Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, sprawowana przez Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka, Biskupa Bydgoskiego.
 1. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00.
 2. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym.
 3. Spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę makulatury. Pojemnik będzie stał na parkingu od strony ul. Grajewskiej do 23 czerwca. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 5. Informujemy, że od poniedziałku 1 lipca, przechodzimy do wakacyjnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 6. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 7. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek w od godz. 17.00 do 18.00.
 8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XI Niedziela Zwykła