XI Niedziela Zwykła

13.06.2021

Bracia: Mając ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.  (2 Kor 5, 6-10)

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wpieramy dalsze prace remontowe i modernizacyjne w obiektach parafialnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Informujemy, że Księża Biskupi podjęli jednogłośną decyzję, dla całej Polski, o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.
 2. Dzisiaj przypada kolejny Dzień Fatimski. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na nabożeństwo, Mszę św. i procesję ze świecami do figury Matki Bożej. Początek modlitwy o godz. 16.45 w naszym kościele.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po wieczornej Mszy św.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w piątki na godz. 17.00 do swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa czerwcowe.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00.
 6. Syn naszej Parafii, Ks. Bartłomiej Brzeziński, organizuje wyjazd do Warszawy, na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koszt szacowany jest na około 130 zł. Kontakt pod numerem telefonu 664 556 471.
 7. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej organizuje, w dniu 19. czerwca, jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod dawnego sklepu Tesco o godz. 6.00. Powrót około godz. 21.00. Koszt około 80 zł. Zapisy do 15. czerwca pod nr. telefonu: 735 969 718.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej od 19.06 do 27.06. organizuje zbiórkę makulatury. Wszystkie obostrzenia podobne do zeszłorocznych. Gazety, ulotki, zeszyty i książki o miękkich okładkach i białych kartkach (nie z pożółkłymi od starości). Zakaz wrzucania kartonów.
 9. W gablocie ogłoszeń wywieszony został plakat informujący o wznowieniu koncertów nad Kanałem Bydgoskim oraz towarzyszącej im imprezie otwarcia nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego.
 10. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem oraz w czwartek dodatkowo popołudniu od godz. 17.00 do 18.00.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary.
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Krzysztof Dymalski i śp. Maria Sadkowska.

Plik PDF do pobrania: XI Niedziela Zwykłą

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 50% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..