X Niedziela Zwykła

09.06.2024

Bracia: Mamy tego samego ducha wiary, według którego napisano: „Uwierzyłem, dlatego przemówiłem”, my także wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, ażeby łaska, obfitująca we wdzięczność wielu, pomnażała się Bogu na chwałę. Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień. Niewielkie bowiem utrapienia nasze obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie. Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. (2 Kor 4, 13 – 5, 1)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w kościele po wieczornych Mszach św.; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 2. Spotkanie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 16.00.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkoły średniej:
 • we wtorek, 11 czerwca, o godz. 19.00,
 • w sobotę, 15 czerwca, o godz. 10.00,
 • we wtorek, 18 czerwca, o godz. 16.30, a po spotkaniu spowiedź św. dla kandydatów, ich rodzin i świadków bierzmowania,
 • w środę, 19 czerwca, o godz. 18.30, Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, sprawowana przez Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka, Biskupa Bydgoskiego.
 1. Spotkanie dla rodziców, których dzieci pojadą do Zakopanego w środę, 12czerwca o godz. 19.15, w sali w domu parafialnym.
 2. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę, w kruchcie kościoła, będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy kolejny Dzień Fatimski, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na nabożeństwo o godz. 18.00, następnie na Mszę św. i procesję ze świecami do figury Matki Bożej.
 5. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym.
 6. W czwartek o godz. 18.00, w parafii na Czyżkówku, odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy.
 7. W piątek odpust, w sąsiedniej Parafii, ku czci Bł. Michała Kozala, biskupa i męczenników, patrona Diecezji Bydgoskiej.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza do wspólnego pielgrzymowania, w sobotę 15 czerwca, na Jasną Górę. Koszt 140 zł (w tym przejazd i ubezpieczenie). Płatność do 11 czerwca w Biurze Parafialnym. Zbiórka pielgrzymów o godz. 5.50 przed kościołem od ul. Spacerowej.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę makulatury. Pojemnik będzie stał na parkingu od strony ul. Grajewskiej od 14 do 23 czerwca. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 11. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek w od godz. 17.00 do 18.00.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Halinę Przybylską, śp. Barbarę Hyllę, a także dwóch młodych kapłanów: śp. Ks. Macieja Chmielewskiego – egzorcystę Diecezji Bydgoskiej oraz Ks. Przemysława Wysockiego, kapłana, który w 2015 roku po święceniach kapłańskich, w czasie naszego odpustu parafialnego odprawiał dla nas swoją Mszę św. sekundycyjną, a który później pracował jako proboszcz w parafiach we Francji.

Plik PDF do pobrania: X Niedziela Zwykła