VIII Niedziela Zwykła

26.02.2017

Dopóki Duch Święty nie przekona nas o miłości Boga, dopóty nie poczujemy się prawdziwie wolni, lecz będziemy wewnętrznie podzieleni, chwiejni. Bóg, nie zrażając się naszymi kryzysami, zwątpieniami, poczuciem osamotnienia, nie przestaje powtarzać: Ja nie zapomnę o tobie. Kiedy w końcu dotrą do nas te słowa, znajdziemy spokój. Przyjęcie z wiarą miłości Bożej w Eucharystii jest najlepszą receptą na wszystkie nasze troski.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W gablocie ogłoszeń oraz na stronie parafialnej umieszczono terminy spotkań kandydatów, poprzedzające bezpośrednio uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkania w tym tygodniu: w piątek 3 marca o godz. 16.30 na spowiedzi św. przed przyjęciem sakramentu bierzmowania i na Drodze Krzyżowej o godz. 18.00 oraz w sobotę 4 marca o 10.30 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa. W sobotę zapraszamy na próbę także świadków bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę 5 marca, odbędzie się kanoniczna wizytacja naszej Parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Jan Tyrawa. Rozpocznie się ona uroczystym powitaniem Księdza Biskupa podczas Mszy św. o godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków grup i stowarzyszeń działających przy naszej Parafii, Radę Duszpasterską, Radę Ekonomiczną, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Na wstępie uroczystości nastąpi krótkie sprawozdanie proboszcza z ostatnich pięciu lat życia naszej Parafii. Po Mszy św., około godz. 10.15, zapraszamy członków Rad Parafialnych, szafarzy i przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń i organizacji na spotkanie z Księdzem Biskupem w sali parafialnej na plebanii. Podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania wcześniej przygotowanej do tego młodzieży. Po obiedzie Ks. Biskup zwizytuje Biuro Parafialne.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną: AKT ZAWIERZENIA (O Jezu, zawierzam się Tobie, ty się tym zajmij!!!) receptą na życie współczesnego człowieka, która odbędzie się w poniedziałek 27 lutego, a więc jutro, o godz. 19.10 – zaraz po wieczorne Mszy św.. Wygłosi ją Łukasz Krzewiński z parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.
 4. W tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św., które odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Ofiary z tego dnia przeznaczymy na rzecz bydgoskiego hospicjum im. Jerzego Popiełuszki i pozostałych hospicjów działających na terenie naszej diecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wszyscy bezwzględne powinni powstrzymać się od pokarmów mięsnych, a nadto ludzie pełnoletni do ukończenia 60 roku życia zobowiązani są także do postu ilościowego, tzn. trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta.
 5. Caritas w Polsce po raz kolejny pragnie zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej akcji Jałmużny Wielkopostnej przebiegającej w bieżącym roku pod hasłem „Skarbonka miłosierdzia”. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza do włączenia się w akcję „Jałmużna Wielkopostna 2017”. W Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego Caritas Diecezji Bydgoskiej włącza się w Diecezjalne Dzieło Miłosierdzia „Budujemy szkołę w Czadzie”, dlatego wszystkie środki zebrane do skarbonek zostaną przekazane na powyższy cel. W naszej Parafii przez cały Wielki Post do Skarbonek miłosierdzia zbierane będą datki przez dzieci z Oazy Dzieci Bożych i przez ministrantów. Inauguracja akcji w Środę Popielcową.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się w czwartek o wieczornej Mszy św., a zaprasza na nią I Krąg Domowego Kościoła. W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stole w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na listę wyłożoną w kruchcie kościoła. Całonocne czuwanie kończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.10.
 8. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: z udziałem dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 9. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi będą odprawiane od przyszłej niedzieli o godz. 16.45.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 9.30,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączona jest kolejna książeczka, tym razem z rozważaniami Pisma Świętego na miesiąc marzec.
 2. Dziękujemy za składane ofiary i wszelką życzliwość. 
 3. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 4. Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Nowaka i śp. Andrzeja Walczaka.

Plik PDF do pobrania: VIII Niedziela Zwykła