VIII Niedziela Zwykła

03.03.2019

Jezus gromadzi nas w Eucharystii. Przyjmujemy Jego zaproszenie i przychodzimy tu, aby dziękować i błogosławić. Ta modlitwa może usunąć belkę z naszych oczu. Możemy wyprosić łaskę spojrzenia w prawdzie na samych siebie. Wtedy otrzymujemy zdolność zobaczenia własnych grzechów i doświadczenia wielkiej miłości Boga. Stajemy się zdolni do miłosiernego spojrzenia na tych, do których On nas dzisiaj pośle.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W poniedziałek przypada święto Św. Kazimierza Królewicza. W dniu imienin Ks. Kanonika otoczmy Czcigodnego Solenizanta naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą oraz życzeniami Bożego błogosławieństwa w Jego życiu i posłudze kapłańskiej.
 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św., które odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Ofiary z tego dnia przeznaczymy na rzecz bydgoskiego hospicjum im. Jerzego Popiełuszki i pozostałych hospicjów działających na terenie naszej diecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wszyscy bezwzględne powinni powstrzymać się od pokarmów mięsnych, a nadto ludzie pełnoletni do ukończenia 60 roku życia zobowiązani są także do postu ilościowego, tzn. trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta.
 3. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: z udziałem dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 4. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi będą odprawiane od przyszłej niedzieli o godz. 16.45.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. II Krąg Domowego Kościoła zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Początek podczas Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Od przyszłej niedzieli do 17. marca odbywać się będą w naszej Parafii Misje Święte, które poprowadzi dla nas Ojciec Jerzy Gugała, Pallotyn. W ten sposób chcemy przygotować się do nawiedzenia wędrującej po całej Polsce, obecnie po naszej Diecezji, kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które będzie miało miejsce z 20. na 21. marca br. W tym tygodniu dostarczymy do skrzynek pocztowych foldery z planami obydwu ważnych wydarzeń w życiu naszej Parafii. Serdecznie prosimy, by zaplanować wśród tylu ważnych spraw dotyczących naszego życia osobistego, rodzinnego i zawodowego, także te, które są bardzo dla nas ważne dla naszej wiary.   
 7. Od dzisiaj wyłożona została, na stoliku w kruchcie kościoła, lista na całonocne i całodzienne czuwanie w czasie nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo prosimy o zapisy.
 8. W szóstym dniu Misji Świętych, a także w drugim dniu nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przed południem, zostanie odprawiona Msza św. dla chorych i osób starszych. Jako parafia, zgłaszamy gotowość pomocy w przywiezieniu i odwiezieniu osób, które się poruszają, a którym sprawia trudność dotarcia do naszego kościoła i nikt nie może im w tym pomóc. Prosimy o zapisy w Biurze Parafialnym.
 9. W związku z peregrynacją kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, prosimy osoby, które chciałyby w drugim dniu pomóc procesyjnie odnieść obraz, aż do skrzyżowania ul. Spacerowej z ul. Żywiecką, o zapisywanie się w Biurze Parafialnym. Obraz niesiony jest etapami przez cztery osoby jednocześnie. Nie jest on lekki. Waży około 80 kg.
 10. Prosimy również o udekorowanie, na czas peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, okien naszych domów, otoczenia i trasy przejazdu flagami, emblematami i obrazami religijnymi, proporczykami, itp. Jest to nasza parafialna uroczystość. Wydarzenie, które przeżywa się raz na czterdzieści lat – drugi raz w historii Miedzynia i naszej Parafii. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres misji świętych, będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju, okolicznościowe ozdoby.
 11. W Zespole Szkół Katolickich – Pomniku Jana Pawła II, 4. i 11 marca o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przyszłych klas zerowych i pierwszych.
 12. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej, Rady EkonomicznejBractwa Świętego Wojciecha Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej (bardzo ważne spotkanie – prosimy wszystkich o przybycie),
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na opłaty za ogrzewanie i na wystrój kościoła na czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: VIII Niedziela Zwykła