VII Niedziela Zwykła

19.02.2017

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Pamięć o Jego dobrodziejstwach przynagla do czynienia dobrze braciom. Cierpliwość, jaką On nam okazał, może powstrzymać niepotrzebne słowo… Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Poświęcenie świec dzieciom przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 2. W gablocie ogłoszeń oraz na stronie parafialnej umieszczono terminy spotkań kandydatów, poprzedzające bezpośrednio uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie w tym tygodniu, w piątek 24 lutego po wieczornej Mszy św. w kościele i w sobotę 25 lutego o 10.30 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 5 marca, odbędzie się kanoniczna wizytacja naszej Parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Jan Tyrawa. Szczegółowy program tego wydarzenia podamy w przyszłą niedzielę.
 4. Oaza Młodzieżowa rozdaje dzisiaj młodzieży małe upominki z dołączonymi do nich zaproszeniami.
 5. Siostry Służebnice Ducha Świętego zapraszają w poniedziałek 20 lutego na godz.17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9 na nabożeństwo ku czci współzałożycielki zgromadzenia, bł. Józefy.
 6. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się w najbliższą sobotę 25 lutego w restauracji u Hołosia. W gablocie wywieszony jest plakat, na którym można znaleźć więcej informacji.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną: AKT ZAWIERZENIA (O Jezu, zawierzam się Tobie, ty się tym zajmij!!!) receptą na życie współczesnego człowieka, która odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.10 – zaraz po wieczorne Mszy św.. Wygłosi ją Łukasz Krzewiński z parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w czwartek o godz. 19.30,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w piątek o godz. po wieczornej Mszy św.,
 • Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 9.30,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziękujemy za składane ofiary i wszelką życzliwość. 
 3. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 4. Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych. W minionym tygodniu zmarły śp. Alicja Kwiatkowska oraz śp. Irena Ksobiak, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w poniedziałek 20 lutego o godz. 11.00.

Plik PDF do pobrania: VII Niedziela Zwykła