VII Niedziela Zwykła

23.02.2020

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Pamięć o Jego dobrodziejstwach przynagla do czynienia dobrze braciom. Cierpliwość, jaką On nam okazał, może powstrzymać niepotrzebne słowo… Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św., które odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Ofiary z tego dnia przeznaczymy na rzecz bydgoskiego hospicjum im. Jerzego Popiełuszki i pozostałych hospicjów działających na terenie naszej diecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wszyscy bezwzględne powinni powstrzymać się od pokarmów mięsnych, a nadto ludzie pełnoletni do ukończenia 60 roku życia zobowiązani są także do postu ilościowego, tzn. trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta.
 2. Od Środy Popielcowej do 1. marca odbywać się będzie w naszej Parafii renowacja, czyli odnowienie Misji Świętych, które podobnie jak w ubiegłym roku, poprowadzi dla nas Ojciec Jerzy Gugała, Pallotyn. W ten sposób chcemy podziękować Panu Bogu za ubiegłoroczny dar nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, które miało miejsce z 20. na 21. marca 2019. Do skrzynek pocztowych zostały dostarczone ulotki z planem Misji, które są dla nas okazją do przeżycia rekolekcji i wielkopostnego skupienia. Ulotki wyłożone są także na stoliku w kruchcie kościoła. Serdecznie prosimy, by zaplanować wśród tylu spraw dotyczących naszego życia osobistego, rodzinnego i zawodowego, także to wydarzenie, które jest bardzo dla nas ważne i dla naszej wiary. Plik PDF do pobrania: PROGRAM RENOWACJI MISJI ŚWIĘTYCH 2020
 3. Ze względu na czas odnowienia Misji Świętych od czwartku do soboty poranna Msza św. będzie o godz. 9.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.30), natomiast w czwartek i piątek oprócz Mszy św o godz. 18.30, będą dodatkowe o godz. 20.00.
 4. W najbliższy piątek, o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich, a więc dzieci, młodzież i dorosłych, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. Nauka dla wszystkich kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę (29. lutego) o godz. 11.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 6. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi będą odprawiane od przyszłej niedzieli o godz. 16.45.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 18 przy ul. Pijarów 4, ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacją objęte są dzieci z rocznika 2013. Zapisy odbywają się w dniach od 19 lutego do 11 marca 2020 r. w systemie elektronicznym. Informacja o stronie do zalogowania się jest dostępna w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (bydgoszcz.podstawowe.vnabor.pl). Wszelkie informacje o naborze w sekretariacie szkoły.
 8. Zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej (Zapraszamy nie tylko śpiewających już chórzystów, ale też chętnych do wstąpienia w szeregi chóru parafialnego),
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej Adoracji Medjugorskiej.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na marzec.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: VII Niedziela Zwykła