VII Niedziela Zwykła

24.02.2019

Chrystus zachęca nas dzisiaj, abyśmy nie podnosili ręki na nikogo, nawet na nieprzyjaciela, bo każdy jest dzieckiem Boga, namaszczonym Jego miłością. Jest to wezwanie, które rzeczywiście nas przerasta. Sami nie potrafimy mu sprostać. Możemy na nie odpowiedzieć jedynie mocą Chrystusa. W tej Eucharystii prośmy, by nasze serca poddały się Jego miłości.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., wznawiamy comiesięczne wykłady, na które zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu cudu w teologii. Poprowadzi je ks. Krzysztof Panasiuk.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych od godz. 17.30 do wieczornej Mszy św..
 3. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie, naszej Ojczyzny i jako nasze przygotowanie do peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 4. Przypominamy, że od 10. do 17. marca odbywać się będą w naszej Parafii Misje Święte, które poprowadzi dla nas Ojciec Jerzy Gugała, Pallotyn. W ten sposób chcemy przygotować się do nawiedzenia wędrującej po całej Polsce, obecnie po naszej Diecezji, kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które będzie miało miejsce z 20. na 21. marca br. Po przyszłej niedzieli dostarczymy do skrzynek pocztowych foldery z planami obydwu ważnych wydarzeń w życiu naszej Parafii. Serdecznie prosimy, by zaplanować wśród tylu ważnych spraw dotyczących naszego życia osobistego, rodzinnego i zawodowego, także te, które są bardzo dla nas ważne dla naszej wiary.
 5. Od przyszłej niedzieli wyłożona będzie na stoliku w kruchcie kościoła lista na całonocne i całodzienne czuwanie w czasie nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo prosimy o zapisy.
 6. W szóstym dniu Misji Świętych i w drugim dniu nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przed południem zostanie odprawiona Msza św. dla chorych i osób starszych. Jako parafia, zgłaszamy gotowość dowozu i odwozu dla osób, które się poruszają, a którym sprawia trudność dotarcia do naszego kościoła i nikt nie może im w tym pomóc. Prosimy o zapisy w Biurze Parafialnym.
 7. W związku z peregrynacją kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, prosimy osoby, które chciałyby w drugim dniu pomóc procesyjnie odnieść obraz, aż do skrzyżowania ul. Spacerowej z ul. Żywiecką, o zapisywanie się w Biurze Parafialnym. Obraz niesiony jest etapami przez cztery osoby jednocześnie. Nie jest on lekki. Waży około 80 kg.
 8. Prosimy również o udekorowanie na czas peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, okien naszych domów, otoczenia i trasy przejazdu flagami, emblematami i obrazami religijnymi, proporczykami, itp. Jest to nasza parafialna uroczystość. Wydarzenie, które przeżywa się raz na czterdzieści lat – drugi raz w historii Miedzynia i naszej Parafii.
 9. Fundacja NIE-zwykla dla Rodziny oferuje bezpłatny dyżur psychologa raz w miesiącu. Możliwość konsultacji już w najbliższy czwartek od godz. 17.15 do 18.15. Zapraszamy osoby, które potrzebują porady w sprawach dotyczących problemów emocjonalnych, trudności w relacjach rodzinnych lub wątpliwości dotyczących prawidłowości w rozwoju dziecka.
 10. W Zespole Szkół nr 8 przy ul. Nakielskiej odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Dziś z dołączonym modlitewnikiem na marzec.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Zbigniew Kramm i śp. Stanisław Siwek, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: VII Niedziela Zwykła