VI Niedziela Zwykła

12.02.2017

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż „nie cierpią” ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem „przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego”.

W drugą niedzielę miesiąca wdzięczną modlitwą ogarniajmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W gablocie ogłoszeń oraz na stronie parafialnej umieszczono terminy spotkań kandydatów, poprzedzające bezpośrednio uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie już w tym tygodniu, w piątek 17 lutego po wieczornej Mszy św. w kościele i w sobotę 18 lutego o 10.30 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa.Plik PDF do pobrania: Terminy spotkań kandydatów 
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w kościele. W trakcie spotkania pani krawcowa będzie brała miarę na szycie alb.
 3. Poświęcenie świec dzieciom przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się 25 lutego w restauracji u Hołosia. Zaproszenia można już rezerwować w Biurze Parafialnym. W gablocie wywieszony jest plakat, na którym można znaleźć więcej informacji. 
 5. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św.,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej.
 1. Bydgoski Klub Frondy i Duszpasterstwo Akademickie MARTYRIA zapraszają na przedpremierową projekcję w Bydgoszczy oraz spotkanie z twórcami filmu- „Zerwany Kłos”, opowiadającego o życiu i męczeństwie bł. Karoliny Kózkówny. Projekcja filmu odbędzie się  15 lutego, w środę, o godz. 18.00 w Kinie Helios. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w dzisiaj w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie lub zapisy pod nr telefonu: 602 480 763. 
 2. Biuro pielgrzymkowe FRATER organizuje pielgrzymkę do Fatimy w połączeniu z rekolekcjami, które wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz w terminie od 21 do 26 marca. Program wyjazdu na plakacie w gablocie parafialnej. Bliższe informacje w biurze pielgrzymkowym FRATER; numery telefonów podane są na plakacie. Rekolekcje w Fatimie
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Dziękujemy za składane ofiary i wszelką życzliwość. 
 5. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 6. Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Porożyńskiego.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Zwykła