VI Niedziela Zwykła

17.02.2019

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W najbliższą środę – 20. lutego – o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Jana Olszewskiego – Premiera Polski.
 2. Nabożeństwo ku czci bł. Matki Józefy odbędzie się w środę 20 lutego o godz. 17.00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9.
 3. W poniedziałek 25. lutego po wieczornej Mszy św. wznawiamy comiesięczne wykłady, na które zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu cudu w teologii.
 4. Już dzisiaj informujemy, że od 10. do 17. marca odbywać się będą w naszej Parafii Misje Święte, które poprowadzi dla nas Ojciec Jerzy Gugała, Pallotyn. W ten sposób chcemy przygotować się do nawiedzenia wędrującej po całej Polsce, obecnie po naszej Diecezji, kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które będzie miało miejsce z 20. na 21. marca br. W niedługim czasie dostarczymy do skrzynek pocztowych foldery z planami obydwu ważnych wydarzeń w życiu naszej Parafii. Serdecznie prosimy, by zaplanować wśród tylu ważnych spraw dotyczących naszego życia osobistego, rodzinnego i zawodowego, także te, które są bardzo dla nas ważne dla naszej wiary.
 5. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej, Rady EkonomicznejBractwa Świętego Wojciecha Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej dzisiaj o godz. 15.30 w sali parafialnej (bardzo ważne spotkanie – prosimy wszystkich o przybycie),
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św.,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kochanka i śp. Stanisława Ksobiaka.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Zwykła