VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”. (J 14, 15-21)

W drugą niedzielę miesiąca, wdzięczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św., w soboty po porannej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. We wtorek, 16 maja, obchodzimy w liturgii święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
 4. Zbiórka uczestników pielgrzymki Szlakiem sanktuariów śląskich w czwartek, 18 maja o godz. 7.15, przed kościołem od ul. Spacerowej
 5. Spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej:
 • grupa z soboty – w poniedziałek i wtorek (15 i 16 maja – godz. 16.30) – próby związane z uroczystością,
 • grupa z niedzieli – w poniedziałek i wtorek (15 i 16 maja – godz. 19.30) – próby związane z uroczystością,
 • w sobotę (20 maja – godz. 11.00) – ostatnia katecheza w sali w domu parafialnym.
 1. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w budynku parafialnym.
 2. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę 20 maja o godz. 10.00. Zapraszamy ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy oraz wszystkich chcących służyć przy ołtarzu.
 3. Siostra Gabriela zaprasza na Rekolekcje dla dziewcząt (od 14 roku życia) w Zakopanem w dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br.
 4. Zbiórka składek członkowskich Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski w przyszłą niedzielę, 21 maja, w kruchcie kościoła. 
 5. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 6. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 7. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek po południu Biuro Parafialne będzie zamknięte!
 8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Barbarę Maklakiewicz oraz śp. Edmunda Kwiatkowskiego, którego pogrzeb rozpocznie się we wtorek, 16 maja, o godz. 11.00, Mszą św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Wielkanocna