VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020

Pana Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.

(1 P 3, 15)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Jutro wraz z całym Kościołem dziękujemy Panu Bogu za 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 61 lat posługi kapłańskiej Ks. Kanonika Kazimierza Drapały.
 3. Od dzisiaj w czasie Mszy św. w naszym kościele, może uczestniczyć 54 osób (nie licząc kapłana i obsługi liturgii). Uczestniczący we Mszy św. – w założonych na twarzy maseczkach, szalach, chustkach, lub przyłbicach – zajmować będą jedynie na oznaczonym naklejką miejscu. Zasłonę z twarzy należy zdjąć tylko – z zachowaniem wszelkich zasad higieny – na moment przyjęcia Komunii Świętej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00; w tygodniu – od poniedziałku do soboty – po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do  swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa majowe przy figurze Matki Bożej. W nabożeństwach może uczestniczyć tylko 22 osób, w ściśle określonych miejscach, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.
 6. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., możemy rezerwować telefonicznie (52 379 67 99).
 7. Przypominamy także, że termin I Komunii Świętej został wstępnie przełożony na ostatnią niedzielę września (godz. 13.00). Uzależniony jest on od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i może ulec dalszym przesunięciom. Istnieje możliwość wcześniejszego, indywidualnego przystąpienia dziecka do I Komunii Świętej, jeżeli tego zażyczą sobie jego rodzice. Nie musi to być niedziela, może to być każdy dzień tygodnia. W niedzielę taka uroczystość związana byłaby z Mszą św. o godz. 15.00. Jest już kilka rodzin, które podjęły taką decyzję. Pierwsza z uroczystości pierwszokomunijnych dobyła się wczoraj. W czasie uroczystości musimy zachować wszystkie obowiązujące w danym dniu zasady dotyczące ilości osób w kościele, zajmowania miejsc oraz zakrywania ust i nosa. Przed przystąpieniem do pierwszej Komunii Świętej, dziecko musi odbyć swoją pierwszą spowiedź św.. Zdecydowanych na takie rozwiązanie, prosimy o kontakt z Siostrą Faustyną SSpS.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii i złożyli ofiary na tacę w kościele, do skarbony pod chórem, przekazując ofiarę w Biurze Parafialnym, czy bezpośrednio ks. proboszczowi lub przelewając pieniądze na konto parafialne. Bóg zapłać! Prosimy o dalsze wsparcie, swoimi ofiarami, funkcjonowania naszej Parafii. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”). W minionym tygodniu wznowiliśmy, rozpoczęty przed pandemią koroawirusa, remont publicznych ubikacji w domu parafialnym.
 9. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.
 10. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Na parafialnym profilu na Facebook-u – dzisiaj i w następne niedziele o godz. 15.00 – prowadzimy transmisje Mszy św..
 2. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marcina Świtałę, śp. Martę Kalisz i śp. Ireneusza Grzywińskiego.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Wielkanocna