VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019

Zmartwychwstały Jezus wstępuje do Ojca i posyła Kościołowi Ducha Świętego. To misterium jest treścią całego Okresu Wielkanocnego. Duch Święty nieustannie aktualizuje tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa, czyli Jego odkupieńczej śmierci i zmartwychwstania. Kościół prowadzony przez Ducha Świętego oczekuje na powrót Chrystusa i objawienie się niebieskiego Jeruzalem, w którym każdy z nas ma przygotowane dla siebie miejsce.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00, grupa wcześniej przygotowanych dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00, wraz z Ks. Kanonikiem Kazimierzem Drapałą dziękować będziemy Panu Bogu za 60-lecie jego święceń kapłańskich.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną: Współczesny człowiek jako podmiot katechezy szkolnej, domowej i paraFIALNEJ. Prelegentem będzie ks. Łukasz BORUCH. Prelekcja odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. (o godz. 19.10) w sali parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 poznamy laureatów konkursu plastycznego dla dzieci pierwszokomunijnych zatytułowanego: Najpiękniejsza laurka dla NMP mojej Niebieskiej Mamy.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do tronu Królowej Polski na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 8. czerwca. Koszt przejazdu wynosi 60 zł. Zapisy do 5. czerwca w Biurze Parafialnym.
 7. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 8. Rocznicę ubiegłorocznej I Komunii Świętej świętować będziemy w niedzielę 9. czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie organizacyjne dla rocznicowych dzieci i ich rodziców odbędzie się w środę 29. maja o godz. 19.15 w kościele.
 9. 1 czerwca 2019 r. w godz. od 9.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej nr 18, przy ul. Pijarów 4 odbędzie się festyn Dzień Osiemnastki dla Marcina. Będziemy zbierać pieniądze na leczenie naszego ucznia (informacja o chłopcu na https://m.facebook.com/MisjaMarcin/) Atrakcje festynu adresowane są nie tylko do uczniów, ale również  rodziców oraz wszystkich mieszkańców osiedla i gości.
 10. Janusz Tomczak – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej oraz Diecezjalny Duszpasterz Niepełnosprawnych zaprasza mężczyzn do przeżycia procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej do Katedry dnia 1czerwca o godz. 19.30.
 11. W przyszłą niedzielę, podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy zbierać przed kościołem ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.
 12. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek o godz. 17.30,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Maria Binder oraz śp. Alfons Ptaszyński.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Wielkanocna