V Niedziela Zwykła

04.01.2024

Jezus po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On zbliżył się do niej i ująwszy ją za rękę podniósł. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy. (Mk 1,29-39)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zakończyliśmy wizytę kolędową u Parafian, a tym samym powróciliśmy do całorocznego porządku Mszy św. w naszej świątyni. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za otwarte drzwi domów i serc, za niezwykle przyjazną i miłą atmosferę w czasie, w której przyszło nam spędzić ten kolędowy czas.
 2. W piątek, 9 lutego, zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej w naszej Parafii adoracji Najświętszego Sakramentu, która w poszczególne dni roku jednoczy, poprzez trwanie na modlitwie, nasz Bydgoski Kościół. Adorację rozpoczniemy o godz. 15.00. równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.15.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.30, a także po Mszy św. o godz. 10.30 będzie okazja do przyjęcia sakramentu chorych. Zachęcamy do tego nie tylko chorych, ale także wszystkie osoby w podeszłym wieku. Pamiętajmy, że należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być wolnym od grzechu ciężkiego, by godziwie przyjąć sakrament chorych.
 4. Bardzo dziękujemy osobom, które pomogły w posprzątaniu świątecznej dekoracji naszej świątyni.
 5. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 6. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 7. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. Spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła w niedzielę 11 lutego o godz. 17.00.
 9. Od najbliższej niedzieli – w zakrystii – będzie można nabyć Wielkopostnik (kalendarzyk dla dzieci), który pomoże całej rodzinie przygotować się na Święta Wielkanocne. Koszt 24 zł.
 10. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na opłaty za ogrzewanie kościoła. W najbliższym czasie powinniśmy uregulowaliśmy w Kurii Diecezjalnej nasze coroczne zobowiązania finansowe na rzecz naszej Diecezji i Kościoła powszechnego, czyli ponad 40 tysięcy złotych. Płacąc teraz, możemy skorzystać z ulgi, by zaoszczędzić ponad tysiąc złotych.
 11. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Przypominamy, że w tym tygodniu Biuro Parafialne w godzinach popołudniowych będzie jeszcze zamknięte!!!
 12. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 13. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i świadczoną pomoc.
 14. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 15. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 16. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Elas i śp. Czesława Bilickiego.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Zwykła