V Niedziela Zwykła

07.02.2021

Hiob przemówił w następujący sposób: «Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka? Dni jego czyż nie są dniami najemnika? Jak sługa wzdycha on do cienia, i jak najemnik czeka na zapłatę. Tak moim działem miesiące nicości i wyznaczono mi noce udręki. Położę się, mówiąc do siebie: Kiedyż zaświta i wstanę? Przedłuża się wieczór, a niepokój mnie syci do świtu. Dni moje lecą jak tkackie czółenko, i kończą się, bo braknie nici. Wspomnij, że dni me jak powiew. Ponownie oko me szczęścia nie zazna». (Hi 7, 1 -4. 6-7)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej we wtorek, w naszej Parafii, diecezjalnej, nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po południu, o godz. 15.00, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o godz. 18.15.
  2. W czwartek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem XXIX Światowy Dzień Chorego. W trakcie porannej i wieczornej Mszy św. udzielimy chorym i starszym osobom sakramentu chorych.
  3. Uroczystość bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się w sobotę, lutego br. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Młodzież przychodzi do kościoła najpóźniej 15. minut przed rozpoczęciem Mszy św. Ze względu na pandemię, będą mogli w niej uczestniczyć jedynie przystępujący do bierzmowania. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 12. lutego od godz. 17.00.
  4. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku przed południem, od godz. 10.00-12.00.
  5. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na regulacje opłat za ogrzewanie kościoła.
  6. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
  8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym czasie Pan Bóg odwołał z tego świata: śp. Marię Witkowską, śp. Henryka Olszewskiego, śp. Jana Łozińskiego i śp. Marię Lemanczyk.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..