V Niedziela Zwykła

09.02.2020

Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.

W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca módlmy się za wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej dzisiaj w naszej Parafii diecezjalnej, nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po południu, o godz. 15.00, Koronką do Bożego Miłosierdzia równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 17.15.
 2. We wtorek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem XXVIII Światowy Dzień Chorego. W trakcie porannej i wieczornej Mszy św. udzielimy chorym i starszym osobom sakramentu chorych.
 3. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 35, zaprasza mieszkańców Osiedla na coroczny, IV Bal  Karnawałowy, który odbędzie się 15. lutego w Hotelu Best Inn, przy ul. Łochowskiej. Organizatorzy informują, że część dochodu z biletów zostanie przeznaczona na cele szkolne. Zapisy do jutra, tj. do poniedziałku – 10. lutego.
 4. Zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek o godz. 18.00,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej (Zapraszamy nie tylko śpiewających już chórzystów, ale też chętnych do wstąpienia w szeregi chóru parafialnego),
 • Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę o godz. 9.00 (w spotkaniu udział wezmą Krawcowa, która przyjmie zamówienia na alby i weźmie wymiary od dzieci oraz Pan Kamerzysta i Pan Fotograf).
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Gackowiaka.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Zwykła