V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023

Bracia: Ci, którzy według ciała żyją, Bogu podobać się nie mogą. Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na skutki grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. (Rz 8, 8-11)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE        

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy w piątek na godz. 18.00.
 2. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 16.45.
 3. Na drugiej stronie drukowanych ogłoszeń zamieściliśmy Odezwa Księdza Biskupa na Wielki Tydzień.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kolejny wykład, który odbędzie się jutro (w poniedziałek) po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym. Prelegentem będzie psycholog, pracownik Collegium Medicum, dr Szymon Gołota. Temat spotkania: W labiryncie mroku. Czym jest depresja i jak z niej wychodzić.
 5. Spotkanie IV Kręgu Domowego Kościoła w niedzielę dzisiaj o godz. 14.00.
 6. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 7. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00 w sali nad zakrystią.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W czasie wszystkich Mszy św. święcić będziemy palmy. Mszę św. z udziałem dzieci o godz. 10.30 rozpoczniemy przy figurze Matki Bożej, gdzie poświęcimy palmy i procesyjnie przejdziemy do kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się modlitwą dziękczynną za naszego wielkiego Rodaka i za Jego pontyfikat. W godzinę śmierci odśpiewamy Apel Jasnogórski. Początek adoracji po wieczornej Mszy św. (około 18.30). Na koniec będzie okazja uczczenia relikwii Św. Jana Pawła II.
 10. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza, w dniach od 18 do 21 maja br., do pielgrzymowania szlakiem sanktuariów śląskich (m.in. Trzebnica, Nysa, Głębinów, Kamień Śląski, Góra Św. Anny, Jasna Góra). Koszt: 650 zł. od osoby (obejmuje przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie oraz ubezpieczenie od NW). Wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do Biura Parafialnego i uiszczenia opłaty wstępnej wysokości 100 zł, do dnia 5 kwietnia. Pozostałą kwotę należy uiścić w terminie do 12 maja.
 11. Siostra Gabriela organizuje parafialny wyjazd na kolonie dla dzieci (wiek od 10 do 15 lat), w terminie 9-18 sierpnia br. Odbędą się one w Misyjnym Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnym Księży Werbistów w Ocyplu.  Koszt 1250 zł. + 90 zł na wycieczkę (razem 1340 zł). Zapisy w Biurze Parafialnym (do końca marca).  Zapisując dziecko należy wpłacić 200 zł zaliczki. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć w broszurze misyjnej (strony 10 i 11) wyłożonej na stoliku w kruchcie kościoła.
 12. Do chorych (tylko zgłoszonych w Biurze Parafialnym), z okazji zbliżającej się Wielkanocy i pierwszego piątku, udamy się w Wielki Wtorek, 4 kwietnia od godz. 9.00.
 13. Już dzisiaj informujemy, że w Wielki Czwartek po południu i w Wielki Piątek przed południem Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 14. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Księga Abstynencji.
 15. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 16. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 17. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i świadczoną pomoc.
 18. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 19. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 20. Módlmy się za zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Czarkowskiego i śp. Henryka Malaka.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Wielkiego Postu