V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

07.04.2019

Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj są zbierane datki do puszek na paczki dla potrzebujących, a przy chrzcielnicy wystawione są kosze na żywność i środki chemiczne, jako nasze świąteczne wsparcie dla biednych.
 2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi są odprawiane w niedziele o godz. 16.45.
 3. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci na godz. 17.00; młodzież i dorosłych na godz. 18.00.
 4. Spowiedź św. wielkanocna dla dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej Parafii, na którą przybędą zaproszeni kapłani, odbędzie się we wtorek 9 kwietnia. Rano od 8.00 do 9.00; popołudniu od 16.00 do 18.30.
 5. Do chorych (tylko dodatkowo zgłoszonych) z Komunią Św. udamy się w Wielki Wtorek, 16 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w Biurze Parafialnym.
 6. Przypominamy, że przy figurze Jana Pawła II wyłożona jest Parafialne Księga Nawiedzenia. Prosimy o dokonywanie wpisów w związku z minionym nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Chodzi o podziękowania, prośby, przemyślenia itp. Księga ta przed Wielkanocą zostanie przekazana na Jasną Górę.
 7. Przypominamy także. że rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, która patronuje naszej Katedrze i naszej Diecezji, prosimy o zapisywanie się i ustalenie terminu w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 8. Za tydzień obchodzimy w liturgii Niedzielę Palmową. Mszę św., z udziałem dzieci, rozpoczniemy – jak co roku – o godz. 10.30  przy figurze Matki Bożej przy plebanii. Stąd z poświęconymi palmami procesyjnie przejdziemy do kościoła.
 9. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 13.00 w plebanii,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w sobotę o godz. 9.00 w kościele,
 • Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w piątek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. W gablocie wywieszono niektóre ze zdjęć z nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii, autorstwa Pana Janusza Grzelczaka. Zachęcamy do obejrzenia pełnej oferty fotografii i zamawiania ich w pracowni fotograficznej, naprzeciw kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (róg ul. Nakielskiej i Wrzesińskiej). Adres został zamieszczony w gablocie ogłoszeń.
 2. W najbliższy czwartek, 11 kwietnia o godz. 16.30 w restauracji Wodnik (Galeria Miedzyń, I piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać wysokie dofinansowanie na wymianę pieca czy termomodernizację domu. Wstęp wolny.
 3. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na dalsze remonty i modernizacje w obiektach parafialnych. W ostatnim czasie wymieniono i rozbudowano system monitoringu i system alarmowy oraz naprawiono m.in. poważną awarię wodną w domu parafialnym.
 5. Za tydzień do puszek zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu, Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Bronisławę Zadrogę. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższych dniach.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Wielkiego Postu