V Niedziela Wielkanocna

07.05.2023

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”. Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca”. (J 14, 1-12 )

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św., od tego tygodnia w soboty po porannej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – o godz. 17.00.
 2. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w domu parafialnym.
 3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiejw poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 4. Spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej:
 • w poniedziałek i wtorek (8 i 9maja – godz. 19.30) – próby związane z uroczystością,
 • w sobotę (13 maja – godz. 11.00) – katecheza w sali w domu parafialnym.
 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza w sobotę na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy o godz. 7.00 odmówieniem Różańca św. Następnie Msza św., nabożeństwo majowe i procesja ze świecami do figury Matki Bożej Fatimskiej przy plebanii.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prosi osoby, które zapisały się na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów śląskich, o uregulowanie pozostałej kwoty, w terminie do 12 maja.
 3. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w budynku parafialnym.
 4. Siostra Gabriela zaprasza na Rekolekcje dla dziewcząt (od 14 roku życia) w Zakopanem w dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 6. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 7. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Wielkanocna