V Niedziela Wielkanocna

2.05.2021


Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą. Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serca. A jeśli serce oskarża nas, to przecież Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko. Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, to mamy ufność w Bogu, a o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. Przykazanie zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał. Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa On w nas, poznajemy po Duchu, którego nam dał. (1 J 3, 18-24)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, które w tym roku, będą się odbywać od najbliższej soboty, każdego dnia, po wieczornych Mszach św., w zależności od pogody:
 • przy dobrej pogodzie, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy plebanii,
 • przypadku deszczu w kościele,
 • w tym tygodniu, w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo, niezależnie od pogody, odbędzie się w kościele.
 1. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają – w tym tygodniu – od wtorku do piątku na godz. 17.00 do swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa majowe przy figurze Matki Bożej.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 3. Od najbliższego wtorku, w czasie Mszy św. w naszym kościele, może uczestniczyć 36 osób (nie licząc kapłana i obsługi liturgii).
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W czwartek, IV Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i następującą zaraz po niej adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po rannej Mszy św. udamy się wcześniej do zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30 do 18.30.
 5. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. – nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączonym z nabożeństwem majowym – rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.15 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Tych osób potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 6. W sobotę obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30, dziękować będziemy Panu Bogu za dar posługi i pracę dla naszej Parafii, Siostry Aldony Wysockiej SSpS i prosić o potrzebne dla niej błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w pracy misyjnej w Afryce w Togo, do której powraca po niemalże 4. latach pobytu z nami. Z tej okazji, gościć będziemy także siostrę przełożoną prowincjalną Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, Siostrę Dolores Zok. Po Mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary, którymi wesprzemy rodzącą się nową międzynarodową placówkę misyjną w Togo, w której przełożoną będzie Siostra Aldona.
 8. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem, od godz. 10.00 -12.00 oraz w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 12. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 13. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Mieczysława Gardynika i śp. Annę Rychter.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Wielkanocna

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 27 osób (od najbliższego wtorku 36 osób) podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..