Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

4.04.2021


Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. (Kol 3, 1-4)

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej świątyni,

życzymy pełnych pokoju, radości, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wasi duszpasterze i Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 2. W najbliższy piątek ze wzglądu na oktawę wielkanocną nie obowiązują nas przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W naszej świątyni trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj i w kolejne dni, o godz. 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00, Godziną Miłosierdzia, a po niej Mszą św., uroczyście wprowadzimy do naszej świątyni relikwie Bł. Ks. Michała Sopoćki, duchowego kierownika Św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.
 5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest od wtorku do piątku przed południem, od godz. 10.00 -12.00 oraz w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 6. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 7. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy dalsze remonty i inwestycje w budynkach parafialnych. W ostatnim czasie zakupiliśmy nowy sprzęt (m.in. szorowarkę, dwa odkurzacze hotelowe, parownicę, oraz inny sprzęt oraz środki do czyszczenia i odkażania), by zapewnić ład i czystość w naszej świątyni.
 8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które można zabrać do domu.
 9. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jan Klorek i śp. Agata Kocieniewska, której pogrzeb odbędzie się w środę na Cmentarzu Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 27 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..