Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

12.04.2020

Nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych. My także nie rozumiemy tej tajemnicy – jej zasięgu, siły i piękna. Dlatego potrzebujemy we wspólnocie uczniów i uczennic Zmartwychwstałego wzajemnie się prowadzić ku olśnieniu wiary – rodzącej się przy pustym grobie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej świątyni.

Na radosne, choć przeżywane w trudnych dla nas wszystkich okolicznościach życia,

 Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa,
składamy nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus
darzy Was dobrym zdrowiem, napełnia prawdziwym pokojem,

 którego świat dać nie może,
niech pomnaża siłę do pokonywania wszelkich trudności i niedogodności,
umacniając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.
Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny
hartuje wiarę w Jego żywą obecność w każdej chwili naszego życia,
w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych
i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.
Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 (poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i transmitowana na parafialnym profilu na Facebook-u) i 17.30.
 2. W najbliższy piątek ze wzglądu na oktawę wielkanocną nie obowiązują nas przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Bożego Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i transmitować będziemy na parafialnym profilu na Facebook-u Mszę św..
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, czasem i służbą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas czasu Triduum Paschalnego.
 5. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy tylko sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., do odwołania, możemy rezerwować tylko telefonicznie (52 379 67 99).
 6. Gdy chodzi o organizację pogrzebów, obowiązuje zarządzenie pozwalające na uczestniczenie w pogrzebie osób, wyłączając z tej liczby posługujących, w tym także pracowników firm pogrzebowych. Powyższe ograniczenie dotyczy również samej ceremonii na cmentarzu.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii. W duchu V Przykazania Kościelnego, które brzmi: TROSZCZYĆ SIĘ O POTRZEBY WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA, prosimy o dalsze wsparcie swoimi ofiarami, funkcjonowanie naszej Parafii. Podajemy numer naszego parafialnego konta bankowego. Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które można zabrać do domu.
 9. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Na parafialnym profilu na Facebook-u – w niedziele i II Święto Wielkanocne o godz. 15.00; w dni powszednie o godz. 18.30 – prowadzimy transmisje Mszy św. i nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 2. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych. W minionym tygodniu odeszedł z tego świata śp. Czesław Rabinek.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego