Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

20.04.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  Najpierw cisza sobotniego poranka, kiedy to Jezus zstępuje do otchłani, dalej wigilijne nocne czuwanie, aż po radość płynącą z paschalnego światła…

Jezus zmartwychwstał!

Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa.

Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie,

całą Jego historię, Jego drogę.

Niech ta noc paschalna sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność,

nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz,

i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść.

Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej świątyni

życzenia składają posługujący w naszej Parafii księża i siostry.

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 2. W najbliższy piątek ze wzglądu na oktawę wielkanocną nie obowiązują nas przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej o godz. 14.30 przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi świętej. Dzieci przychodzą do kościoła na godz. 14.20. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia w kościele Godziny Bożego Miłosierdzia.
 4. Parafialny Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i Parafii pw. Św. Barbary w Radawnicy, w której proboszczem jest ks. Sławek. Termin pielgrzymki: 18.maja. Koszt: 35 zł. od osoby (obejmuje on przejazd, poczęstunek oraz ubezpieczenie od NW). Wyjazd o godz. 7.00. Powrót do Bydgoszczy przewidziany jest na godz. 19.00. Zapisy w Biurze Parafialnym do 15.maja.
 5. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Dzieci Pierwszokomunijnych w środę o godz. 19.15 w kościele,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, czasem, służbą i talentem przyczynili się do tak pięknego przeżycia przez nas czasu Triduum Paschalnego. Słowa szczególnego uznania za pełną oddania posługę kierujemy pod adresem: Pań i Panów, którzy posprzątali naszą świątynię, przygotowali ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Siostrom zakonnym, Panu Zenonowi, Panu Markowi, Chórowi Parafialnemu, Bractwu Św. Wojciecha i pozostałym wspólnotom parafialnym, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, lektorom, ministrantom, szczególnie ceremoniarzom Panu Darkowi Tkaczykowi i Pawłowi Ruge. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i pełne wiary przeżycie obchodów Triduum Paschalnego.
 2. Dziękujemy członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za zorganizowanie zbiórki pieniędzy, żywności i środków chemicznych, które zostały przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.
 3. Dziękujemy za składane w tych dniach ofiary.
 4. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na miesiąc maj.
 5. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego