Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi”.  (J 15, 26-27. 12-15)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.30.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, odbywają się każdego dnia po wieczornych Mszach św., w zależności od pogody:
 • przy dobrej pogodzie, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy plebanii,
 • przypadku deszczu w kościele.
 1. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają, od poniedziałku do piątku, na godz. 17.00, do swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa majowe przy figurze Matki Bożej.
 2. W najbliższy czwartek obchodzimy w liturgii Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas, w którym należy spełnić obowiązek wynikający z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 4. W przyszłą niedzielę 30. maja, podczas Mszy św. o godz. 10.00, grupa wcześniej przygotowanych dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.30.W tej Mszy św., we wnętrzu kościoła, będą mogły uczestniczyć przeżywające uroczystość dzieci, wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy pozostali członkowie rodzin i zaproszeni goście spoza rodziny pozostaną na zewnątrz kościoła. Osoby nie związane z uroczystością, prosimy o uczestniczenie we Mszy św. w którejś z pozostałych godzin, a więc o: 30, 9.00, 12.00 lub 17.30. Podobne zasady dotyczą także dwóch grup dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w sobotę, 29. maja o godz. 10.00 i o godz. 12.00.
 5. W najbliższą środę odbędą się w kościele spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Zapraszamy:
 • na godz. 16.30 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będą w sobotę 29 maja o godz. 10.00 – Grupa I,
 • na godz. 17.30 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będą w sobotę 29 maja o godz. 12.00 – Grupa II,
 • na godz. 18.00 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będą w niedzielę 30 maja o godz. 10.00 – Grupa III.
 1. W najbliższy piętek odbędzie się pierwsza spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Zapraszamy: na godz. 16.00 – Grupa I; na godz. 16.45 – Grupa II; na godz. 17.30 – Grupa III.
 2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem, od godz. 10.00 -12.00 oraz w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Zesłąnia Ducha Świętego

 

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..