Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019

Wszyscy zrozumieli przesłanie Apostołów, obcy i przybysze, ponieważ przemówili oni ludzkim językiem, budząc tęsknotę ukrytą w sercu człowieka. Nie potrzeba więcej, jak tylko odkryć, że Bóg kocha, i odpowiedzieć na tę miłość. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego, polegał na tym, że każdy usłyszał w swoim sercu głos samego Boga. W tym Głosie ma źródło tajemnica jedności. Upragniony przez wszystkich pokój będzie możliwy, gdy odwołamy się do naszego serca i przemówimy do siebie ludzkim językiem.

Naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przejdzie ulicami Bydgoszczy Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.30 w katedrze odprawiona zostanie Msza św. Początek marszu około godz. 14.00. Więcej informacji zamieszczono na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 świętujemy pierwszą rocznicę ubiegłorocznej I Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj, zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, zbieramy ofiary do puszek na odbudowę, zniszczonego niedawno w pożarze, położonego na terenie naszej Diecezji, kościoła w Gołańczy.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.30.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w piątek o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę, kończy się czas spełnienia obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 7. W tym tygodniu – w czwartek – w liturgii obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się różańcem o godz. 18.00.
 8. W czwartek o godz. 18.00 odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku, natomiast w piątek przypada wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – odpust w sąsiedniej Parafii o godz. 18.00.
 9. Wzorem ubiegłych lat, za tydzień zbierane będą przed kościołem ofiary na kwiaty i wystrój ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.
 10. Od przyszłej niedzieli wystawione będą w kruchcie kościoła pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.
 11. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w ubiegłych latach, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od naszego kościoła ulicami: Spacerową, Tczewską i Nakielską do kościoła pw. Bł. Michała Kozala. Procesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Bł. Michała Kozala dla tych uczestników procesji, którzy wcześniej obowiązku uczestnictwa we Mszy św. nie spełnili.
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że od dzisiaj do 17 czerwca prowadzi w naszej Parafii kolejną zbiórkę makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie poczęstunku odpustowego dla wszystkich uczestników uroczystości. Kontener został już postawiony na parkingu od strony ul. Grajewskiej. Przypominamy, że chodzi przede wszystkim o niepotrzebne książki, i zeszyty w miękkich oprawkach, foldery, plakaty, codzienną prasę, tygodniki, materiały papiernicze, itp. Prosimy nie wrzucać kartonów i tektury.
 13. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze Parafialnym. Zgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 14. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej,
 • Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliana Puzio.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego