Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2020


Najmilsi: Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się to objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jaki jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty. (1 J 3, 1-3)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, zostanie odprawiona dzisiaj w kościele o godz. 17.30. Przed Mszą św. odmówimy różaniec w intencji zmarłych parafian, zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych.
 2. Niezależną od nas decyzją, cmentarze w całej Polsce zamknięte są do 2. listopada włącznie.
 3. Dzisiaj po wszytkich Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej.
 4. Jutro obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. O godz. 18.00 Wymienianki.
 5. W kruchcie na stoliku zostały wyłożone kartki na Wymienianki, na których czytelnie wypisujemy (w mianowniku) imiona zmarłych, za których modlić będziemy się na różańcu od 2 do 8 listopada ( w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.00). Wypełnione karty składamy w kopertach w wystawionym przy figurze św. Jana Pawła II koszu. Osoby, które chcą uzgodnić termin modlitwy za zmarłych oddają karty w Biurze Parafialnym.
 6. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy od 1. do 8. listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek IV Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych, których prosimy zgłaszać, udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny, ustania pandemii i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Adorację zakończymy w sobotę około godz. 7.00 nabożeństwem różańcowym.
 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w dniach od 7. do 8. listopada przeprowadzi po Mszach św. w kruchcie zbiórkę książek. W ten sposób nasza Parafia włączy się do akcji Zbieramy książki dla hospicjum Sure Ryde w Bydgoszczy. Prosimy o książki w dobrym stanie. Mogą być powieści, kryminały, obyczajowe, historyczne, religijne, itd. Chodzi o pozycje, które będą stanowić dobrą bazę do uprzyjemnienia trudnych chwil dla pensjonariuszy.
 2. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy dalsze prace remontowe w obiektach parafialnych. W ostatnim czasie wymieniliśmy oświetlenie zewnętrzne kościoła i plebanii.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 6. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Wszystkich Świętych

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z tym, że powiat bydgoski i sama Bydgoszcz znalazły się w czerwonej strefie epidemiologicznej zostają wprowadzone ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta dla naszego kościoła wynosi 78 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zarządzeń i zachowywanie wszelkich zasad bezpieczeństwa: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą; dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św.