Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02.06.2019

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Kanonik Kazimierz Drapała składa serdeczne podziękowanie za wszystkie życzenia oraz wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości wyrażone z okazji jego 60-lecia kapłaństwa.
 2. Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszaie-Wilanowie.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w piątek o godz. 17.00.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 poznamy laureatów konkursu plastycznego dla dzieci pierwszokomunijnych zatytułowanego: Najpiękniejsza laurka dla NMP mojej Niebieskiej Mamy.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do tronu Królowej Polski na Jasną Górę, która odbędzie się w najbliższą sobotę 8. czerwca. Koszt przejazdu wynosi 60 zł. Zapisy do 5. czerwca w Biurze Parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W
  czwartek V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą sakramentalną od chorych. Popołudniu od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych. Przy okazji przypominamy, że kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 8. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 9. Rada Rodziców i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 35 zapraszają na rodzinny piknik w sobotę 8 czerwca 2019 r. w godzinach od 14.00 do 19.00. w programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych m.in.: pokazy  tańca,  sprzedaż kwiatów, wystawa broni,  eko-bus,  gry i zabawy  dla  dzieci,  przejażdżki  konne,  targ  staroci, loteria  fantowa,  basen  z  kulkami,  dmuchana  zjeżdżalnia,  kawiarenka  pod  chmurką  ze słodkościami,  owocami,  grillem  i  napojami, escape room, wystawy  i  inne  atrakcje. Dochód z loterii fantowej i z całego pikniku będzie w całości przeznaczony na remont szatni wychowania fizycznego oraz inne cele szkoły.
 10. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 11. Rocznicę ubiegłorocznej I Komunii Świętej świętować będziemy w przyszłą niedzielę 9. czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 12. W przyszłą niedzielę, zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, zbierać będziemy ofiary do puszek na odbudowę, zniszczonego niedawno w pożarze, kościoła w Gołańczy.
 13. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na cele remontowe.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odszedł z tego świata śp. Jerzy Przybył, którego pogrzeb rozpocznie się we wtorek Mszą św. o godz. 11.00 na cmentarzu na Bielawkach.

Plik PGF do pobrania: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego