Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

Gdy patrzę na Twoje niebo, dzieło palców Twoich,
na księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?

Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów,
uwieńczyłeś go czcią i chwałą.

(z Ps 8)                                              

 W drugą niedzielę miesiąca, naszą wdzięczną modlitwą ogarnijmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas, w którym należy spełnić obowiązek wynikający z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 2. W poniedziałek, 13 czerwca, obchodzimy kolejny Dzień Fatimski. Wspólną modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 18.00. Następnie Msza św., nabożeństwo czerwcowe i procesja ze świecami do figury Matki Bożej.
 3. W poniedziałek odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy w parafii na Czyżkówku. Msza św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek w liturgii wspominamy Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Parafialny i diecezjalny odpust w sąsiedniej parafii o godz. 18.00. 
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św. w kościele; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje dzisiaj zbiórkę makulatury, z której dochód przeznacza na budowę studni głębinowej w Togo, w miejscowości Nyivé, gdzie pracuje Siostra Aldona. Pojemnik będzie stał na parkingu od strony ul. Grajewskiej od 19 do 26 czerwca. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Koszt wynosi: 100zł. od osoby (w tym przejazd i ubezpieczenie NW). Wyjazd 18 czerwca. Autobus będzie podstawiony najpierw o godz. 5.50 od strony kościoła przy ul. Spacerowej 69. Następnie o 6.10. odjazd z parkingu przy dawnym TESCO przy Rondzie Toruńskim. Powrót do Bydgoszczy wieczorem około godz. 20.40.
 8. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy w liturgii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną także Uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, zaraz po procesji i o 17.30. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 10.30! W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św.
 9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w latach przed pandemią, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od kościoła pw. Bł. Michała Kozala ulicami: Nakielską, Tczewską i Spacerową do naszego kościoła. Procesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. Bł. Michała Kozala. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w czasie procesji w czasie Uroczystości Bożego Ciała i przypadających dni oktawy.
 10. W kruchcie kościoła wystawione są pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.
 11. Polska, co do zasady, chroni życie dzieci nienarodzonych, jednak środowiska proaborcyjne obchodzą prawo i namawiają i organizują aborcje na polskich dzieciach, a prokuratury są bezradne, bo brakuje przepisów, aby ścigać sprawców. Dlatego rusza projekt obywatelski Aborcja To Zabójstwo. Jego celem jest ratowanie dzieci przed aborcją i uniemożliwienie promocji tego procederu. Fundacja Życie i Rodzina zbiera podpisy po wszystkich Mszach św. Przepisy wymagają podania numeru PESEL oraz adresu zamieszkania, ale dane te nie będą przetwarzane, a jedynie złożone do Sejmu. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie życia dzieci.
 12. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • służby liturgicznej: ministrantów, lektorów i szafarzy w środę po wieczornej Mszy św.
 1. Dziękujemy za składane ofiary. Rozpoczął się remont schodów do nowych publicznych ubikacji w domu parafialnym. Trwa również remont sali nad zakrystią.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do środy i piątek od godz. 10.00 do 12.00.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu odeszła z tego świata śp. Aleksandra Szymańska, której pogrzeb rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 12.00 Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej