Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.  (Mt 28, 16-20)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas, w którym należy spełnić obowiązek wynikający z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00, grupa wcześniej przygotowanych dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 10.30. W tej Mszy św., we wnętrzu kościoła, będą mogły uczestniczyć przeżywające uroczystość dzieci, wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy pozostali członkowie rodzin i zaproszeni goście spoza rodziny pozostaną na zewnątrz kościoła. Osoby nie związane z uroczystością, prosimy o uczestniczenie we Mszy św. w którejś z pozostałych godzin, a więc o: 30, 9.00, 12.00 lub 17.30.
 3. W związku z uroczystością I Komunii Świętej przypominamy o BIAŁYM TYGODNIU, w którym dzieci uczestniczą w wieczornych Mszach św.. Ze względu na limit osób i obostrzenia sanitarne proponujemy i zapraszamy:
 • w poniedziałek na godz. 18.30 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywały w sobotę 29 maja o godz. 10.00 – Grupa I,
 • we wtorek, na godz. 18.30 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywały w sobotę 29 maja o godz. 12.00 – Grupa II,
 • w środę na godz. 18.30 dzieci, które uroczystość I Komunii Świętej przeżywały w niedzielę 30 maja – Grupa III,
 • w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, na dowolnie wybraną Mszę św. – dotyczy wszystkich grup,
 • w piątek na godz. 18.30 – wszyscy chętni z poszczególnych grup.
 1. Dzisiaj i jutro zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele. Odbywają się po wieczornych Mszach św., w zależności od pogody:
 • przy dobrej pogodzie, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy plebanii,
 • przypadku deszczu w kościele.
 1. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w poniedziałek na godz. 17.00, do swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 17.30; w tygodniu – od wtorku do soboty – po Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w piątki na godz. 17.00 do swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa czerwcowe.
 4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną Uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i o 17.30. Podobnie jak w zeszłym roku, po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna na terenie przy naszym kościele. Nie budujemy w tym roku czterech ołtarzy. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w czasie procesji w czasie Uroczystości Bożego Ciała i przypadających dni oktawy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W piątek po rannej Mszy św. udamy się wcześniej do zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30 do 18.30.
 6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Tych osób potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 7. Siostra Aldona, która w sobotę powróciła na placówkę misyjną do Togo w Afryce, pozdrawia wszystkich i bardzo dziękuje za zebrane i przekazane jej – w niedzielę 9. maja – ofiary na misje. Łączna kwota zebranych pieniędzy wyniosła 4811 zł.
 8. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej organizuje, w dniu 19. czerwca, jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod dawnego sklepu Tesco o godz. 6.00. Powrót około godz. 21.00. Koszt około 80 zł. Zapisy do 15. czerwca pod nr. telefonu: 735 969 718.
 9. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do środy przed południem oraz w piątek także przed południem.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Dziękujemy za złożone ofiary. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, dziękujemy za wysprzątanie i przystrojenie kościoła oraz za przekazanie parafii nowego, wielkanocnego ornatu.
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 13. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 14. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Rudzińskiego.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..