Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019

„Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Gościmy dziś w naszej Parafii tegorocznego neoprezbitera, Ks. Jakuba Fotina, który przez całą niedzielę głosić będzie do nas kazania, o godz. 10.30 odprawi Mszę św. – tzw. sekundycje – a po każdej Mszy św. udzielać będzie błogosławieństwa prymicyjnego. Na pamiątkę otrzymamy od Ks. Jakuba pamiątkowe obrazki, a każdy kto będzie chciał wesprzeć posługę młodego kapłana, będzie mógł złożyć ofiarę do wystawionego koszyka.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w piątek o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj, wzorem ubiegłych lat, zbierane są przed kościołem ofiary na kwiaty i wystrój ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.
 4. Od dzisiaj wystawione są w kruchcie kościoła pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.
 5. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w ubiegłych latach, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od naszego kościoła ulicami: Spacerową, Tczewską i Nakielską do kościoła pw. Bł. Michała KozalaProcesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Bł. Michała Kozala dla tych uczestników procesji, którzy wcześniej obowiązku uczestnictwa we Mszy św. nie spełnili. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbywać się będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w nadchodzącą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają na nabożeństwo ku czci bł. Józefy w czwartek na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że do 17 czerwca prowadzi w naszej Parafii kolejną zbiórkę makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie poczęstunku odpustowego dla wszystkich uczestników uroczystości. Kontener został już postawiony na parkingu od strony ul. Grajewskiej. Przypominamy, że chodzi przede wszystkim o niepotrzebne książki, i zeszyty w miękkich oprawkach, foldery, plakaty, codzienną prasę, tygodniki, materiały papiernicze, itp. Prosimy nie wrzucać kartonów i tektury.
 9. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej Rady Ekonomicznej dzisiaj o godz. 16.00,
 • Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św.,
 • Ministrantów i lektorów we wtorek po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Janickiego, śp. Andrzeja Osińskiego i śp. Mariannę Wojciechowską.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej